Eyüp (Göktürk-Kemerburgaz)

Kemerburgaz, Eyüp ilçesine bağlı bir bucak merkezidir. Pirinççi, Yayla, Akpınar, İhsaniye, Kısırmandıra, Odayeri, A.Ağaçlı, Y.Ağaçlı, Çiftalan ve Göktürk köyleri Kemerburgaz’a bağlıdır. Kemerburgaz, Eyüp ilçesinin kuzeyinde kalan, Eyüp’ün bu civardaki köylerinin ve dahi Göktürk Mahallesinin de bağlı olduğu bir nahiye merkezidir. Kemerburgaz 90’lı yıllardan sonra yapılmaya başlanan villalarla İstanbul zenginlerinin çekim merkezi haline gelmiştir.

Bir zamanlar sadece ormanların arasında gizli bir Rum Köyü iken 1990’larda Kemer Country projesi ile çehresi değişen Kemerburgaz-Göktürk bölgesi şehre yakın konumu ve 36 bin nüfusu ile İstanbul’un aranan semtlerinden biri haline geldi.

Birçok lüks projenin yer aldığı Kemerburgaz-Göktürk bölgesi, yapım aşamasında olan ve yapımı planlanan birçok yeni projeye de ev sahipliği yapacaktır. Projelerin bir çoğu diğer uydu kentlerden farklı olarak estetik kaygı ile inşa edilmiş. Bölgedeki yeni projelerin hepsinde AVM, güvenlik, spor alanları, çocuk oyun parkları ve havuz, yürüyüş parkuru gibi sosyal donatılar mevcuttur.

KEMERBURGAZ ULAŞIM

Çevresinde birçok eğitim ve sağlık kurumunun bulunduğu Kemerburgaz’ın merkezi yerlere olan ulaşım ağı da gelişmiştir. Bölge, 2.ve 3. Köprü bağlantı yollarının tam ortasında. Çalışmaları süren Gayrettepe yeni havaalanı metrosuna ise yürüme mesafesinde. Ayrıca 2018’de açılacak yeni İstanbul havaalanına da 6 km uzaklıkta.

KEMERBURGAZ’DAN HER YERE ULAŞIN…

Taksim Meydanı 22 km
Bakırköy Meydanı 29 km
Mecidiyeköy Meydanı 18 km
Sultanahmet Meydanı 24 km
Atatürk Hava Limanı 32 km

KEMERBURGAZ YAŞAM

Kemerburgaz, Dünya’nın birçok noktasında gördüğümüz planlı kentleşmenin İstanbul’daki simgesi olarak gösteriliyor.

Kişi başına düşen yeşil alanın fazlalığının yanı sıra, prestijli eğitim kurumlarına, seçkin restoranlara ve alışveriş merkezlerine yakınlığı ile de hayatın tam merkezinde yer alıyor. Kemerburgaz’da olmak, yaşamı tüm keyifleriyle yaşamak demek.

 

Neden Kemerburgaz’da Yatırım Yapmalısınız?

  • Yaşam Kalitesi; Kemerburgaz, bulunduğu konum itibari ile şehir merkezine ve birçok ticari aksa yakın olmasının yanı sıra, şehirin gürültüsünden ve kalabalığından da bir o kadar uzaktır.
  • Ulaşım Projeleri; İstanbul’a yapılması planlanan 3’üncü havaalanının bölgeye yakın konumda inşa edilmektedir. Havaalanı ulaşımı için hazırlanan planlarda, Kemerburgaz’dan geçmesi planlanan raylı sistem projeleri bulunmaktadır. Ayrıca 3 katlı boğaz tüneli ve köprülere yakınlığı ile dikkat çekmektedir.
  • Kanal İstanbul: 2019 yılı sonunda tamamlanmasıyla Kanal İstanbul projesinin başlangıç noktasına 13 km uzaklıkta yer alan Kemerburgaz bölgenin en hızlı gelişen yerlerinden biri haline geldi.
  • Zemin Kalitesi: Bulunduğu bölgenin zemin şartları sebebi ile deprem bakımından güvenli bir bölge olması.
  • Lüx ve Konfor: Bölgedeki projeler, ağırlıklı olarak orta ve üst gelir grubuna yönelik. Bölgede en çok 4+1, sonrasında ise 3+1 ve 2+1 konut tipinin üretildiği görülüyor. Bölgesindeki konut projelerinde ortalama m2 fiyatları 6 bin 970 TL iken şerefiyelerine göre 20 bin TL’lere kadar çıkan m2 fiyatlarına da rastlamak mümkün.
  • İstanbul’un En Çok Prim Yapan Bölgelerinden; Eva Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık 2016 İstanbul Markalı Konut Sektör Raporu’na göre, bölgedeki konut fiyatlarında son beş yıllık bileşik artışın %193 olduğu belirtiliyor.
  • Sosyal Yapı: Kemerburgaz-Göktürk bölgesi genellikle orta-üst segment gelir düzeyindeki çoğunlukla beyaz yaka çalışan ya da firma sahiplerinin tercih ettiği az katlı, bahçeli ve bol sosyal donatı imkanı olan nezih bir yaşam alanı vaat ediyor.
  • Sosyal Çevre: Yeşillikler içerisindeki mesire ve gölet alanları, A+ Cafe ve Restoranlara ev sahipliği yapan cadde dükkanları gibi cazibe merkezleri, kaliteli eğitim ve sağlık kuruşları ile bölgede ihtiyacınız olan her şey elinizin altında.

PROJELERİMİZ

Butik
₺585.000

Proje 249

İstanbul/Kemerburgaz

Dört Mevsim Ormana Komşu... Şehrin merkezine birkaç adım uzaklıkta, gürültüden uzak, doğa ve yeşil ile baş başa bir yaşam isteyenlerin projesi... Doğa ile iç içe bir yaşam sunan proje,  İstanbul’un…

1BATHROOMS
Şehir
₺415.000

Proje 244

İstanbul/Eyüp

Osmanlı mimarisi ile modern mimarinin buluşma noktası... Haliç ve yarımadanın eşsiz manzarası ile göz kamaştırıyor. Proje şehrin merkezinde ayrıcalıklarla dolu bir yaşam sunuyor. 58 bin 500 metrekare inşaat alanı üzerinde…

1BATHROOMS
Metro Bağlantılı
₺889.000

Proje 205

Eyüp, İstanbul

Daha Fazla Mutluluk Hayatın ve şehrin merkezinde, daha önce yaşamadığınız bir İstanbul deneyimi... Eşsiz doğası, muhteşem lokasyonu, size özel keyifleriyle ayrıcalıklı bir yaşamın tüm detayları bu projede yeniden yorumlanıyor. Yüzde…

1BATHROOMS