Zeytinburnu

Zeytinburnu, İstanbul ilinin bir ilçesidir. Tarihi yarımada ile surlarla ayrılmış, E-5 karayoluna sınır ve havalimanına 15-20 dakikalık mesafededir. Bu sebeple İstanbul’un dışarı açılan önemli bir penceresidir. Doğusunda Fatih, kuzeydoğuda Eyüp, kuzeyinde Bayrampaşa, batısında Güngören, Bakırköy, kuzeybatısında Esenler, güneyinde ise Marmara Denizi’yle çevrilidir.

Kudüslü papazların yaşadıkları çağlarda bu yerler güzel bir yöre durumuna geldi. İklimin zeytin bile yetiştirilmesine elverişli olduğu bu çağlarda Zeytinburnu yöresi bir gezinti yeriydi. İstanbul kentinin kıyısında bir eğlenme, dinlenme, gezinme yeri olarak uzun yıllar İstanbul halkının yaşamını etkiledi.

Yaşam standartlarını her geçen gün yükselten Zeytinburnu, Kültür Vadisi ve Kentsel dönüşüm projelerinin yanı sıra ilçede bitirilen ve yapımı devam eden modern projelerle gelişmeye devam ediyor. Türkiye’nin deri merkezi sayılan ilçe aynı zamanda kürk mantolar açısından değerlendirilen zengin bir alışveriş ortamına sahip. Fabrika satış mağazalarının bulunduğu ve bölgenin gözdesi olan Olivium AVM her kesime hitap eder konumda.

Kentsel dönüşüm kapsamına alındığından bu yana birçok lüks projenin de yer aldığı Zeytinburnu bölgesi, yapım aşamasında olan ve yapımı planlanan birçok yeni projeye de ev sahipliği yapacaktır.

ZEYTİNBURNU ULAŞIM

Bir yanından E-5’in, bir yandan sahil yolunun diğer yanından demiryolunun geçtiği Zeytinburnu, otobüs, minibüs, metrobüs, metro ve tramvay gibi bir çok ulaşım olanağı sunuyor. Kabataş’tan kalkan tramvay hattı Zeytinburnu’ndan geçerek Bağcılar’a kadar gitmektedir.

Ayrıca Zincirlikuyu’dan kalkan metrobüs hattı da Zeytinburnu durağından geçerek ulaşım sağlamaktadır. Bölgede bulunan minibüs ve otobüslerle Eminönü,Taksim, Mecidiyeköy gibi bölgelere de ulaşım sağlanır.

 

ZEYTİNBURNU’NDAN HER YERE ULAŞIN…

Taksim Meydanı 14 km
Bakırköy Meydanı 3 km
Mecidiyeköy Meydanı 15 km
Sultanahmet Meydanı 13 km
Atatürk Hava Limanı 11 km

ZEYTİNBURNU’NDA YAŞAM

Yaşam standartlarını her geçen gün yükselten Zeytinburnu, Kültür Vadisi ve Kentsel dönüşüm projelerinin yanı sıra ilçede bitirilen ve yapımı devam eden modern projelerle gelişmeye devam ediyor. Zeytinburnu Perdeciler Çarşısı ve 59. Bulvarın yanı sıra tarihi Merkez Efendi semtinde haftada birer gün kurulan organik pazarıyla da dikkat çekiyor. Tiyatro, konser, seminer gibi birçok etkinliğe ev sahipliği yapan Kazlıçeşme Kültür Merkezi’de bu bölgede yer alıyor.

İlçede bulunan Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Medeniyetler İttifakı ve Enstitüsü ve Cevizlibağ’da bulunan Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin yanında 23’ü resmi 26 ilköğretim okulu ve 17 lise bulunuyor.

Zeytinburnu sadece Türk kültürü için değil, Ermeni ve Rumlar için de değer verilmesi ve özenle korunması gereken yapıları içinde bulunduruyor. Zeytinburnu geçmişin tarihi dokusuna sahip çıkan modern bir sahil kenti çehresine bürünüyor. Tarihi yapıların ve modern şehir hayatının mükemmel harmonisini yansıtıyor.

 

 

Neden Zeytinburnu’nda Yatırım Yapmalısınız?

  • Merkezi Lokasyon; Günümüzde İstanbul’da yaşayan hemen herkesin en büyük önceliklerinden biri, iş yerine yakın bir evde oturmak. Bu nedenle “İşim evime en fazla 15 dakika uzaklıkta olsun” diyorsanız Zeytinburnu’nda yaşamak için çok geçerli bir sebebiniz var demektir. Her şeyin son teknolojiden destek alınarak tasarlandığı, güvenli ve huzurlu bir sitede, İstanbul’u gerçek anlamda yaşamak ve işinize 15 dakikada ulaşmanın en pratik yolu Zeytinburnu’nda yaşamak.
  • Gerçek İstanbul; Zeytinburnu da İstanbul’un hem tarihi merkezine hem de merkezi iş alanlarına yakın konumda. İstanbul’un en güzel manzarasına ve sahil şeridine sahip Zeytinburnu’nda gerçek İstanbul’u yaşamanın keyfi bir başka…
  • Şehir Hayatı: Zeytinburnu’nda şehir hayatının tüm artılarından faydalanmak mümkün. Ataköy – Zeytinburnu arası sahil yolu üzerindeki lüx cafe, restoranlar, hoteller, kültür merkezleri gibi her türlü sosyal aktiviteye uygun mekan bulmanız mümkün. Özel aracınızla ulaşım sağlayabileceğiniz bu sosyal alanlara, toplu taşıma, metro ve dolmuşlarla da gidebilirsiniz.
  • Kentsel Dönüşüm: Bölge, kentsel dönüşümle yapılaşmaya giderek markalı konut projeleriyle yeni bir kimlik kazanır hale geldi. Kapanan fabrikaların arazilerinde artık ofis, konut ve alışveriş merkezlerinin yükseliyor. İstanbul’un ilk doğal kentsel dönüşüm merkezlerinden biri olan Zeytinburnu’nda emlak piyasası son dönemde hareketlilik sergiliyor.
  • Ulaşım Ağı:İstanbul’un en iyi ulaşım ağına sahip ilçelerinden biri olan Zeytinburnu’ndan hemen hemen tüm ilçelere ulaşım sağlanabilmektedir. Metro, tramway, metrobüs ve Marmaray ulaşım hattı sayesinde, bölgede bulunan gayrimenkullerde değer artışları yaşanıyor. Avrasya tüp geçidinin de bölgedeki konut fiyatlarını harekete geçiren bir diğer indikatördür.
  • Lüx ve Konfor: Bölgedeki projeler, ağırlıklı olarak üst gelir grubuna yönelik. Bölgede en çok 3+1, sonrasında ise 2+1 ve 1+1 konut tipinin üretildiği görülüyor. Zeytinburnu sahil bölgesindeki konut projelerinde ortalama m2 fiyatları 16 bin 250 TL iken şerefiyelerine göre 30 bin TL’lere kadar çıkan m2 fiyatlarına da rastlamak mümkün. Zeytinburnu-Merter-E5 aksı bölgelerindeki konut projelerinde ise genel olarak 2+1, 3+1 ve 4+1 daire yer alırken, bu bölgede birim metrekare fiyatları 4.170 ila 22.678 TL/m2 gibi çok geniş bir aralık sergiliyor.
  • Millet Bahçesi: İstanbul’un en özgün yeşil alanları arasında yer alacak olan Zeytinburnu Millet Bahçesi’yle birlikte İstanbul ve özelde Zeytinburnu, 94 bin metrekarelik dev bir yeşil alana kavuşacak. Tapusu 22 Mart 2016’da alınan Beştelsiz Mahallesi’ndeki Askeri lojmanların yerine yapılacak Millet Bahçesi için ilk kazmanın önümüzdeki aylarda vurulması bekleniyor.
  • Sosyal Yapı: İstanbul’un Zeytinburnu ilçesinde yaklaşık 287 bin kişi yaşamaktadır. Nüfusun ağırlığı 40 yaş ve altıdır. Zeytinburnu’nda yaşayanların yüzde 58’i evlidir. Sosyoekonomik açıdan bakıldığında ise Zeytinburnu’nda yaşayanların “A-“ yani üst gelir seviyesinde olduğu görülür.
  • Sosyal Çevre: Planlı geliştirilmiş Kazlı Çeşme meydanı, A+ Cafe ve Restoranlara ev sahipliği yapan sahil dükkanları gibi cazibe merkezleri, kaliteli eğitim ve sağlık kuruşları ile bölgede ihtiyacınız olan her şey elinizin altında.

PROJELERİMİZ

Denize Sıfır
₺1.275.000

Proje 243

İstanbul/Zeytinburnu

Yepyeni Bir Hayat Farklı yaşam tarzlarının ihtiyaçlarına yönelik lüks bir yaşamın kapılarını aralayan proje, farklı konsept ve büyüklüklerde konutlar, akıcı mimarisi ile 'ayrıcalıklı yaşamın' standartlarını yeniden belirliyor. Proje Özellikleri Proje…

1BATHROOMS
Şehir
₺1.950.000

Proje 204

Zeytinburnu/İstanbul, Turkey

Asırlardır En Değerlisi Tarihi Yarım Ada Köklü bir kültüre binlerce yıldır tanıklık etmiş bir tarihin yenilenerek geleceğe paha biçilmez bir miras olarak aktarılacağı çok özel bir yaşamın kapılarını açıyor... Proje…

1BATHROOMS