İzmir

Türkiye’nin Batı’ya açılan penceresi İzmir, dinamik, eğitimli, genç nüfusu, doğal ve tarihi güzellikleri, farklı medeniyetlerin izlerini taşıyan geçmişi, deniz kokan sokakları ve sıcakkanlı insanları ile 8,500 yıldır yerleşimin devam ettiği bir coğrafyada kurulu. Tarih boyunca öncü şehir olarak bilinen İzmir, pek çok ilke de ev sahipliği yapmış. Ekonomiden tarıma, eğitimden sağlığa, teknolojiden gündelik yaşama kadar farklı alanlarda birçok ilk İzmir’de yaşanmış. İzmir hakkında bilinmeyenlerin bulunduğu liste İzmir’in farklı alanda zenginliklerini ortaya koyuyor.

Türkiye’nin üçüncü büyük şehri olan İzmir, çağdaş, gelişmiş, ayni zamanda işlek bir ticaret merkezidir. Cıvıl cıvıl olan alışveriş merkezinde dolaşmak oldukça keyiflidir. İzmir’in batısında nefis renkli denizi, plajları ve termal merkezleriyle Çeşme dünyanın en büyük kentlerinden biriydi. Tüm Ion kültürünün zenginliklerini bünyesinde barındıran Efes, yoğun sanatsal etkinliklerle de adını duyuruyordu.

Akdeniz iklim kuşağında kalan İzmir’de yazları sıcak ve kurak kışları ılık ve yağışlı geçmektedir. Dağların denize dik uzanması ve ovaların İç Batı Anadolu eşiğine kadar sokulması, denizel etkilerin iç kesimlere kadar yayılmasına olanak vermektedir. Ancak, İl bütününde yükseklik, batı ve kıyıdan uzaklık gibi fiziksel coğrafya farklılıkları, yağış, sıcaklık ve güneş açısından önemli sayılabilecek iklim farklılıklarına da yol açmaktadır.

Gümüldür, Özdere, Foça, Karaburun, Çeşme sahil ve plajları İzmir için büyük bir turistik önem taşımaktadır. Öte yandan aynı doğal yapı, bir çok balıkçı barınağının veya yat yanaşma yerlerinin oluşmasına neden olmuştur. Bu özellikleriyle İzmir doğal bir turizm ve liman kentidir.

Kentte, tarıma dayalı sanayi kolları oldukça gelişkin. Tekstil, konfeksiyon, gıda, içki, bira, tütün yem sanayi en önemli işkolları arasında. Bunların dışında, demir-çelik, petro kimya, otomotiv, çimento, ayakkabı, gübre, tarım makineleri ve seramik sanayi iç ve dış pazara yönelik olarak üretim yapıyor. Liman kenti olmasının yanında, hammadde kaynakları, nitelikli işgücü ve ulaşım olanaklarının genişliği, sanayinin gelişmesine olanak vererek İzmir’i bölgenin ticaret merkezi konumuna getirmiş durumda. Sanayi sektöründe üretilen mallar, dünya standartları ölçüsünde kaliteye sahip. Yörede, kömür, altın, bakır, kurşun, çinko, demir, antimuan, perlit, grafit, asbest, titenyum, dolomit ve mermer madenleri çıkarılıp işlenmekte.

İzmir’deki organize sanayi bölgeleri, serbest bölgeler ve teknoloji geliştirme bölgesi yatırımcılara bir çokolanak tanımaktadır.İzmir, Türkiye’nin en yüksek ticaret hacmine sahip ikinci serbest bölgesi Ege Serbest Bölgesi İzmir’dedir. İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesi bilişim ve yüksek teknoloji (hi-tech) yatırımları için avantajlar sunmaktadır. Jeotermal kaynakları ve rüzgar enerjisi potansiyeli ile İzmir alternatif enerji kullanımına yönelik yatırımlar olanaklıdır. Öte yandan tarih, kültür, doğa ve deniz İzmir’i sağlık, kültür, din, kongre ve fuar turizminin önemli merkezlerinden biri yapmaktadır.

Son yıllarda emlak sektörünün en çok ilgi gösterdiği alanlardan biri olan İzmir’de çeşitli segmentte konut projeleri yapılmaya devam ediyor.

İZMİR ULAŞIM

Bölgenin turizm merkezi olması nedeni ile hem şehir içi hem şehirler arası hem de yurt dışı ulaşım ağı güçlüdür. İzmir içinde otobüs ve metro ulaşım imkanı vardır. Şehirler arası ve yurt dışı ulaşım ağı Otogar ve uluslararası Hava Limanından sağlanabilmektedir. Ayrıca İzmir limanı ile deniz ulaşımında önemli pay sahibidir.

İZMİR’DE YAŞAM

Türkiye’nin batısında, Ege Denizi’nin kıyısında yer alan Ege’nin İncisi İzmir, Türkiye’nin 3’üncü büyük kentidir. İzmir, 8.500 yıllık geçmişiyle, ev sahipliği yaptığı 32 uygarlığın bıraktığı mirasla, bereketli topraklarıyla, uygun iklim koşullarıyla, yılda 300 gün güneşiyle, 629 km’lik kıyı şeridiyle, mavinin her tonunu sunan deniziyle keşfetmeniz için sizi bekliyor.

İzmir, ekonomik ve sosyal olarak dinamik bir şehir oluşunu konumu, iklimiyle tarihi boyunca pek çok kültür ve din barındırmış olmasına borçludur. Persler, Antik Yunanlılar, Asurlular, Romalılar, Bizanslılar ve Osmanlılar, kentin uzun tarihi boyunca ev sahipliği yaptığı onlarca farklı uygarlıktan sadece birkaçıdır.

Dört milyonun üzerinde olan nüfusunun yaklaşık yarısının otuz yaşın altında olması İzmir’i hayat dolu yapar. On binlerce üniversite öğrencisine ev sahipliği yapan kent, bilim insanları, sanatçılar, iş adamları ve akademisyenler yetiştirir.

Mükemmel iklimiyle İzmir, zeytin, incir, üzüm ve pamuk gibi tarım ürünleri için harika bir doğal ortama sahiptir. Çeşitli deniz mahsulleri, şaraplar, kendine özgü otlar ve zeytinyağlarıyla İzmir, lezzetli mutfağıyla gurmeler için de çekici bir şehirdir.

Muhteşem tarihin, mavi denizin, lezzetli yemeklerin, özgürlüğün ve şifanın şehri;
Parlayan bir güneş, masmavi sular ve kumsallarıyla İzmir nezih bir yaşam vaad ediyor.

İZMİR'DE YAŞAMAK İÇİN 9 NEDEN

1. Tatil köyleri

İzmir deyince akla ilk olarak tatil köyleri gelir. Çeşme, Urla, Foça, Alaçatı ve daha pek çok bölge yaz aylarında bütün Türkiye’nin gitmek isteyeceği yerler olarak dikkat çekiyor. Denizi, doğayı ve eğlenmeyi sevenler İzmir’in tatil köylerine de hayran olacaklar.

2. Ulaşım

Ulaşım söz konusu olduğunda, büyük şehirler arasında hiçbiri İzmir’in eline su dökemiyor. Şehrin bir ucundan diğer ucuna oldukça uygun bir ücret ödeyerek seyahat edebiliyorsunuz. İZBAN, ESHOT ve İzmir Metro birbirine entegre çalışıyor ve ulaşım konusunda hiçbir sıkıntı yaşatmıyor. Gece belli bir saatten sonra “Baykuş” denilen nöbetçi otobüsleri kullanmakta mümkün.

3. Sakin ilçeler

İstanbul söz konusu olduğunda sakin bir bölgede yaşamak gerçekten çok zor. Konut projelerinden ev alarak şehrin gürültüsünden uzaklaşmak mümkün, ancak siteden çıktığınızda kendinizi yine bir karmaşanın içinde bulabiliyorsunuz. İzmir’de bazı noktalar hariç birbirinden sessiz ve nezih ilçelerde yaşamanız mümkün. Karmaşadan sıkılırsanız şehrin pek çok bölgesinde kafa dinleyebileceğiniz noktalar bulunuyor.

4. Kordon

İzmir’de yaşamak denildiğinde Kordon’u bu listeden ayrı tutmak olmazdı. Alsancak’ta konumlanan Kordon‘un çimlerine serilerek sevdiklerinizle harika vakit geçirebilirsiniz. Her çeşit insanı Kordon’da görmeniz mümkün.

5. Şehir Hayatı

İzmir’de gece hayatı yok denir, ancak eğlenmesini bilenler için birçok seçenek bulunuyor. Alsancak’ta bulunan Gazi Kadınlar Sokağı ve Muzaffer İzgü Sokağı’nda her çeşit müziğe yer veren mekanlar bulabilirsiniz.

6. Sosyal Yapı

Hayatın karmaşası içinde bazen birbirimize karşı tahammülsüz olabiliyoruz. Mutsuz olduğumuz için değil, hep bir yerlere yetişmeye çalıştığımız için insanlara sabretmekte zorlanabiliyoruz. İzmir insanı ise rahat ve kibar tavırlarıyla dikkat çekiyor.

7. Kültür-sanat etkinlikleri

İzmir, sanatın ve sanatçıların buluşma noktası. Bu şehre gösteriye gelen sanatçılar, her fırsatta İzmir’e duydukları hayranlıktan bahsederler. Çünkü İzmir insanı kültür-sanat etkinliklerine değer verir ve takip eder. Salonlar dolu olunca çok çeşitli etkinlikleri izleme şansına sahip olursunuz.

8. Muhteşem İzmir manzarası

Balçova’dan teleferik ile sadece üç dakika süren bir yolculukla, muhteşem İzmir manzarasının keyfini istediğiniz zaman çıkarabilirsiniz. Tepeye vardığınızda mis gibi havayı soluyun. Kendinizi çok daha özgür ve mutlu hissedeceksiniz. Günbatımının en güzel izleneceği yer, Tarihi Asansör. İzmir’de iki cadde arasındaki ulaşımı kolaylaştırmak adına 1907 yılında yapılmış bu yapıyı haftanın her günü ziyaret edebilir, seyir terasından şehri panaromik olarak izleyebilirsiniz.

9. Yaşayan bir tarih

İzmir’in doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi dokusu da cezbedici… 8500 yıllık bir geçmişe sahip, İzmir’in tarihe açılan kapısı Kemeraltı Çarşısı, farklı medeniyetleri tanıma imkanı sunan müzeleri, antik dönemin en önemli merkezlerinden biri olan Efe, grafitinin en eski örneklerini görebileceğiniz İzmir Agorası, özgün tarihi mimarisini koruyan Şirince ve daha fazlası… Bu şehrin her yerinde tarihi keşifler yapabilirsiniz.

 

 

İZMİR KONUT SEKTÖRÜ

İzmir, inşaat şirketleri açısından en çok yatırım yapılan iller arasında bulunuyor. Bunun elbette bir çok nedeni var. Hem yeni gelişen ilçelerde uygulanan düzenli büyüme çalışmaları hem de bölgenin değerli olmasıyla artan kar oranları İzmir’i oldukça cazip kılıyor.

İzmir konut projeleri incelendiğinde de muhteşem yaşam merkezlerinin hızlı bir şekilde yükseldiğini görüyoruz. Gerek yerli gerekse yabancı yatırımcılar bu durumun farkında olacak ki konut projelerine olan ilgi her geçen gün artıyor.

İzmir’de faaliyet gösteren inşaat şirketlerinin de oldukça deneyimli olduğunu söyleyebiliriz. Birazdan konut projelerini gördüğünüzde ne kadar güvenli evler inşa edildiğini göreceksiniz. Ancak bunun öncesinde konut projesinden ev almanın avantajların değinmek gerekiyor.

Türkiye’de Mayıs 2018’de bir önceki yılın aynı ayına göre konut satışlarında %2,7 oranında artarak ve toplam satışlar 119 bin 655’i buldu. TÜİK tarafından açıklanan konut satış rakamlarına göre İzmir %5,9 pay ve 7 bin 28 adet konut satışı ile 3. sırada yerini aldı. Mayıs 2018’de İzmir’de gerçekleşen 7 bin 28 adetlik konut satışında 908 adet konut satışı ile Buca lider oldu.

İzmir’de konut fiyatlarında yaşanan hızlı artışın ilk nedeni İstanbul’dan alınan yoğun göç diğer bir nedeni ise İzmir – İstanbul arasını 3.5 saate indirecek otoyol çalışması ve Çanakkale Boğazı’na yapılacak 1915 Köprüsü oldu.

Türkiye’nin en büyük 3’üncü kenti olan İzmir’de, özellikle markalı konut projelerinin yapılması konut fiyatlarında artışı beraberinde getirdi. Ege’nin incisi İzmir’de, son 5 yıllık süreçte konut metrekare fiyatı artışı yüzde 108,6 ile Türkiye’nin mega kenti İstanbul’u geride bıraktı. 5 yıl önce bin 317 lira olan konut metrekare fiyatı, bu yılın mart sonunda 2 bin 748 liraya ulaştı.

Yıldızı Parlayan Şehirler

PROJELERİMİZ

Lüx Residence
₺3.550.000

Proje 328

Mavişehir/İzmir

Mavinin Her Tonu Burada Proje İzmir’in merkezi lokasyonlarından Karşıyaka’nın Mavişehir bölgesi sınırlarında hayata geçiriliyor. Mimari Özellikleri Kapanmayan deniz manzarası ile konut sahiplerine masmavi bir yaşam sunan proje 25 kattan meydana…

2BATHROOMS
Şehir
₺379.000

Proje 311

İzmir/Konak

Çok Sesli - Çok Renkli Toplamda 900 adet konutun yer aldığı proje 3 kuleden meydana geliyor. Kulelerden bire tanesi 37, diğer ikisi ise 26'şar kat olmak üzere tasarlandı. 1+0, 1+1,…

55 - 500 m21+0 , 1+1 , 2+1 , 3+1 BEDROOMS1BATHROOMS
Deniz Manzaralı
₺2.700.000

Proje 310

İzmir/Çeşme

Yemyeşil doğanın içerisinde huzurlu bir hayatın kapılarını aralıyor. Proje, Amerika'da bulunan ve yemyeşil doğası ve okyanus kıyılarının güzelliğiyle ön plana çıkmış bir kasabadan ilham alınarak hayata geçiriliyor. Proje Özellikleri 7…

2307+1 BEDROOMS3BATHROOMS
Deniz Manzaralı
₺1.650.000

Proje 309

İzmir/Urla

Masmavi koylara ve eşsiz doğaya komşu olacaksınız. Antik Çağ'ın ev sahibi olduğu topraklarda yepyeni bir yaşam alanı doğuyor. Harika koylarla bezenmiş olan muhteşem doğada huzurlu bir yaşam sizi bekliyor olacak.…

2504+1BEDROOMS1BATHROOMS
Deniz Manzaralı
₺600.000

Proje 307

İzmir/Narlıdere

Doğanın Huzuru, Şehrin Konforu... Narlıdere’nin bol oksijen ve huzur dolu yeşili ile gökyüzünün sonsuz mavisi projede birleşti. Şehirden uzaklaşmadan, doğadan kopmadan zengin sosyal imkanlara sahip modern bir yaşam sunan projede…

118 - 175 m22+1 , 3+1 , 4+1 BEDROOMS1BATHROOMS
Deniz Manzaralı
₺554.000

Proje 306

İzmir/Konak

Proje Özellikleri Proje 45 bin metrekarelik arsa alanı üzerinde yükseliyor. Sunduğu; 1+0, 1+1, 2+1 ve 3+1 şeklinde dizayn edilmiş daire seçenekleriyle her türlü ihtiyaca cevap veren proje, yaşam tarzınıza en…

45-190 m2 1+0 , 1+1 , 2+1 , 3+1 BEDROOMS1BATHROOMS