Esenyurt

İstanbul’un batısında yer alan Esenyurt’un batısında Büyükçekmece ilçesi, kuzeyinde Başakşehir  ve Arnavutköy ilçesi, güneyinde Beylikdüzü ilçesi yer almaktadır. Esenyurt özellikle 2005 sonrasında vaat ettiği ekonomik ve planlı yaşam alanları sonrasında büyük bir göç almış ve büyümeye başlamıştır. Bölgede çıkarılan termal sular ise ülke çapındaki en kaliteli termal sulardandır.

Esenyurt, Metrobüs inşaatı ile ikinci göç dalgasına uğramıştır. Esenyurt’un popüleritesi konut projelerinin merkez üssü olması ile son zamanlarda çok artmış ve nitelikli konut yatırımının çekim merkezi haline gelmiştir. Esenyurt İstanbul’da en fazla prim yapan bölge olarak yatırımcısına en çok kazandıran ilçe olmuştur.

Lüks ve konforun buluştuğu yüksek standartlara sahip seçkin bir yaşam tarzını vaat eden ihtişamlı gökdelenler, göz alıcı rezidanslar ve sitelerin yapıldığı konut projeleri sayesinde Esenyurt yeni bir profile kavuşmaktadır.

ESENYURT ULAŞIM

İETT’nin düzenli seferleriyle ulaşım sağlanabilen Esenyurt’a O-3 otobanıyla da ulaşım sağlanabilmektedir. E-5 ve TEM Karayolu’nu da ilçe sınırları içerisinde barındıran Esenyurt’ta Metrobüs hattı da bulunduğu gibi Başakşehir, Avcılar, Büyükçekmece gibi çevre muhitlere minibüs seferleri de bulunmaktadır. D-100 karayoluna da ev sahipliği yapan Esenyurt’tan Bakırköy ve Taksim gibi merkezi ilçelere de ulaşım sağlanabilmektedir. İlçede ayrıca 2019 yılında Bahçelievler-Küçükçekmece-Avcılar-Beylikdüzü-Esenyurt güzergahlı bir Metro hattı da açılması bekleniyor.

 

ESENYURT’TAN HER YERE ULAŞIN…

 

Taksim Meydanı 35 km
Bakırköy Meydanı 26 km
Mecidiyeköy Meydanı 37 km
Sultanahmet Meydanı 31 km
Atatürk Hava Limanı 15 km

ESENYURT YAŞAM

Esenyurt İstanbul’un en hızlı büyüyen ilçelerinden biri olmuştur. Gerek konut alanlarının artışı gerekse üretim yerlerinin artışıyla dikkat çekmektedir. Yakın bir zamanda ilçe olan Esenyurt, ilçe olmadan önce gayrimenkul açısından düşük değerlere sahipken şu an İstanbul içerisinde artış gösteren yerlerden biri. Çeşitli toplu konut projelerine ev sahipliği yapan ilçede pek çok yeni kültür ve alış veriş merkezi de yapılmıştır. Esenyurt İstanbul’un en kozmopolit ilçelerinden biridir, bu özelliği bir Türkiye mozayiği gibidir ve ilçede hatırı sayılı sayıda yabancı vatandaş da ikamet etmektedir. Geniş caddeleri, bulvarları, kaldırımları ve yeşil alanları ile Esenyurt, İstanbul’da modern bir yaşam kenti olmuştur.

 

Esenyurt’taki Önemli Hastaneler

Özel Doğa Hospital, Medi Life Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Mediplus Tıp Merkezi, Koç Diyaliz Merkezi, Esenyurt Devlet Hastanesi, Özel Medilife Hastanesi, Özel Esencan Hastanesi, Hale İshakoğlu Kızılay Hastanesi, Doğa Hospital, Elitium Cerrahi Tıp Merkezi, Avrupa Diş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Bahçeşehir Sağlık Ocağı, Özel Esencan Hastanesi, Avrupa Göz Merkezi-Esenyurt ve Esencan Tıp Merkezi Esenyurt’taki önemli hastanelerdendir.

 

Esenyurt’taki Önemli Okullar

Bahçeşehir Mektebim Koleji, Esenyurt Mustafa Yeşil Ortaokulu, Bahçeşehir Doğa Koleji Anaokulu, Şair Fevzi Kutlu Kalkancı Orta Okulu, İlkin Eğitim Anaokulları, Bahçeşehir Okyanus Koleji, Esenyurt Toki Kız Meslek Lisesi, Özel İstanbul Akademi Anadolu Lisesi, Okyanus Koleji Beden Eğitimi Zümresi, Bahçeşehir Mektebim Okulları Kampüsü, Özel Berk Anadolu Lisesi, Mektebim Sağlık Koleji, Fatih Üniversitesi Füba Akademi, Fatih Sinan Öztürk Medresesi, Esenyurt Doğa Koleji, Vizyon Koleji, Bahçeşehir Mektebim Okulları, Fatih Sultan Mehmet Lisesi, Özel Boğaziçi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Okyanus Koleji ve Halil Akkanat Çok Programlı Lisesi Esenyurt’taki önemli okullardandır.

 

Esenyurt’taki Önemli Alışveriş Merkezleri

Tasarımcılar İş Merkezi, Koçtaş Avm, Tam İstanbul Avm, Nmerkez Avm, Vodafone Migros, Marmara Park, Akbatı, Bauhaus, Carrefoursa, Atrium, Han Plus, Media Markt, Eskule, Migros ve Eskidji Esenyurt’taki önemli alışveriş merkezlerindendir.

 

 

Neden Esenyurt’a Yatırım Yapmalısınız?

  • Hızlı Büyüme; Esenyurt İstanbul’un en hızlı büyüyen ilçelerinden biri olmuştur. Gerek konut alanlarının artışı gerekse üretim yerlerinin artışıyla dikkat çekmektedir. Yakın bir zamanda ilçe olan Esenyurt, ilçe olmadan önce gayrimenkul açısından düşük değerlere sahipken şu an İstanbul içerisinde artış gösteren yerlerden biri. Dikkat çekici bir yer olan Esenyurt’un büyüme nedenlerini şöyle sıralayabiliriz: Üretim yerlerine yakınlığı, ana yollara ulaşım, yeni yapılaşmanın artması, alışveriş merkezleri ve mağazaların artması, ulaşılabilir fiyatlar, fiyatların eve oranla düşük olması, kentsel dönüşüm, batı İstanbul’a ulaşım kolaylığı.
  • Ulaşılabilir Fiyatlar; Esenyurt’taki yeni ve nitelikli konut projelerindeki dairelerin metrekare birim fiyatları ortalama m2 fiyatları 3 bin 350 TL iken şerefiyelerine göre 8 bin TL’lere kadar çıkan m2 fiyatlarına da rastlamak mümkün. Bölgedeki konut stoğuna bakıldığında, 2+1 ve 3+1 tip dairelerin çoğunlukta olduğu dikkat çekmektedir. Bölgede yer alan üniversite yerleşkeleri dolayısıyla, ilçedeki 1+0, 1+1, 2+1 daire tipleri de öğrenciler tarafından talep görüyor.
  • İstanbul’un En Çok Prim Yapan Bölgelerinden; Eva Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık 2016 İstanbul Markalı Konut Sektör Raporu’na göre, 100 metrekare genişliğinde 2+1 bir daire kıstas olarak alındığında İstanbul Esenyurt konut satış fiyatlarının geçtiğimiz 12 yılda %168 oranında bir artış gösterdiği görülüyor.
  • Ulaşım Ağı: TEM ve E5 otoyollarının yanı başında olan Esenyurt sahip olduğu ulaşım ağı ve üretim bölgelerine (Hadımköy-Beylikdüzü Sanayii Bölgesi vb) ile de öne çıkıyor. Metrobüs ile Esenyurt’a 24 saat ulaşım mümkündür. Yapılması planlanan metro hatları ile bölge fiyatlarının değer artışı kazanması beklenmektedir.
  • Kanal İstanbul: 2019 yılı sonunda tamamlanmasıyla Kanal İstanbul projesinin başlangıç noktasına 5 km uzaklıkta yer alan Esenyurt, bölgenin en hızlı gelişen yerlerinden biri haline geldi.
  • Sosyal Yapı: Esenyurt genellikle orta-düşük segment gelir düzeyindeki çalışan ya da Kobi sahiplerinin terich ettiği konforlu bir yaşam alanı vaat ediyor.
  • Sosyal Çevre: Kültür-sanat merkezleri, kaliteli eğitim kurumları, AVM’leri, geniş yeşil alanları ve parkları ile Esenyurt her geçen gün daha çok tercih edilir bir ilçe haline gelmektedir.

PROJELERİMİZ

Proje
₺2.480.000

Proje 285

Esenyurt wyndham days hotel

5 Yıldızlı Otelde Kira Garantili Yatırım Fırsatı Proje, İstanbul’un gelişen bölgelerinden Esenyurt’ta, City Center ve Esenyurt Üniversitesi’nin tam karşısında hayata geçirildi. Kira garantili otel süitleri ile kaçırılmaz bir yatırım imkanı…

Metro Bağlantılı
₺4.558.000

Proje 226

İstanbul/Esenyurt

Şehre Hakim Olmaya Hazır mısınız? Proje yatırım değeri her geçen gün artan Beylikdüzü lokasyonunda inşa edilen proje, kullanıcılarına lüks ve konforu bir arada sunuyor... Yatırımcılarına karlı ve konforlu bir yaşam…

1BATHROOMS
Hemen Teslim
₺2.528.000

Proje 227

İstanbul/Esenyurt

Yaşam enerjiniz artacak ! Proje yatırım değeri çok yüksek lokasyonda prestijli bir projede yer almanın ayrıcalığını hissettiriyor. İstanbul'un en hızlı yükselen ilçelerinden olan Esenyurt'ta hayata geçiriliyor. Ulaşım ağlarının merkezinde yer…

1BATHROOMS