Büyükçekmece

Büyükçekmece, İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan Marmara Denizi’ne paralel bir sahile sahip, büyüklüğü ile Avrupa Yakası’nda önemli bir rol oynayan semttir. İlçe, Marmara Denizi’nde kendi adını taşıyan körfezin çevresinde ve yine kendi adını taşıyan 29 km2 alana sahip Büyükçekmece Lagün ve Baraj Gölünü içine alan bir yerleşim merkezidir.

Büyükçekmece İstanbul’un temiz ve iyi düzenlenmiş 25 km uzunluğundaki sahil şeridine sahip olan önemli sayfiye merkezlerinden biri olma özelliğinin yanı sıra tarihin bıraktığı mirasa sahip çıkan yaklaşımıyla geçmişten geleceğe köprü özelliği taşıyan bir ilçesidir. Büyükçekmece modern şehircilik anlayışıyla yapılandırılmış sahil şeridi, Marmara Denizi kıyısındaki güzide kumsalları, gölü ve doğal yaşamın korunduğu alanlarıyla, kültür ve sanat festivalleri, ulusal ve uluslararası fuarlara ev sahipliği yapmasıyla, restorasyon ve bakım çalışmaları neticesinde ışığı artan tarihi eserleri ile, tüm Türkiye’yi kucaklayan yöre evleri ve yöresel tatlarıyla İstanbul’un gözde turizm merkezlerinden biri olmuştur.

Özellikle civar ilçelerdeki ziyaretçiler başta olmak üzere, günlük gezi ve etkinlikler için tercih edilen bölgeler arasında hızla yükselmektedir.

Büyükçekmece de kurulan dünyanın 17’nci Avrupa’nın 4. Büyük TV kulesi, Tüyap fuar ve kongre merkezi, İstanbul un en önemli kültür komplekslerinden biri olma özelliğine sahip Atatürk Kültür Merkezi, 20.000 kişi kapasiteli stadyumu, Beş yıldızlı otelleri sanayi ve ticaret kuruluşları ile bölge önemli projelerin odak noktası haline gelmiştir.

Bölge’nin özellikle körfezin batı kesimi olan Mimaroba-Sinanoba-Batıköy ve Güzelşehir mahalleleri ile Alkent 2000 – Karaağaç Mahallerinin yer aldığı kuzey kesimi son 15 yıl içinde planlı bir şekilde büyüyerek adeta villa kent halini almıştır.

Birçok lüks projenin yer aldığı Büyükçekmece, yapım aşamasında olan ve yapımı planlanan birçok yeni projeye de ev sahipliği yapacaktır. Projelerin çoğalmasıyla da yeni yaşam alanlarının oluştuğu Büyükçekmece, değerine değer katmıştır.

BÜYÜKÇEKMECE ULAŞIM

Çevresinde birçok eğitim ve sağlık kurumunun bulunduğu Büyükçekmece’nin merkezi yerlere olan ulaşım ağı da gelişmiştir. Büyükçekmece; TEM ve D-100 Karayolu ile doğuda İstanbul şehir merkezine, batıda Avrupa’ya bağlanmaktadır. İstanbul şehir merkezi ile bağlantı İETT otobüslerinin Yenibosna ve Bakırköy’e düzenli seferleri ile sağlanmaktadır.  76C Büyükçekmece/Bakırköy, 448 Güzelce/Yenibosna hatlarıyla Büyükçekmece’ye ulaşım sağlanabilmektedir.

Ayrıca Turyol tarafından işletilen Marina’dan yaz boyunca Mudanya ve Prens Adalarına deniz ulaşımı sağlanabilmektedir. Büyükçekmece, Atatürk Havalimanı’na 20 kilometre Özel Hezarfen Havaalanı’na ise 10 kilometre uzaklıktadır.

BÜYÜKÇEKMECE’DEN HER YERE ULAŞIN…

Taksim Meydanı 56 km
Bakırköy Meydanı 36 km
Mecidiyeköy Meydanı 48 km
Sultanahmet Meydanı 52 km

BÜYÜKÇEKMECE YAŞAM

Dünya’nın 3.yüksek oksijen değerlerine sahip olması nedeniyle Türkiye’nin en büyük nefes hastanesinin yapılması planlanan Büyükçekmece sağlıklı yaşam koşulları sunmaktadır. İkametgahın yüksek çoğunluğunu ailelerin oluşturduğu Büyükçekmece huzurlu, güvenli, rahat ve kaliteli hayat standardı ile birlikte İstanbul’u yaşayacağınız bir Avrupa kentidir. Büyükçekmece Avrupa’nın birçok noktasında gördüğümüz planlı kentleşmenin örneklerini taşıyor.

Kişi başına düşen yeşil alanın fazlalığının yanı sıra, prestijli eğitim kurumlarına, seçkin restoranlara ve alışveriş merkezlerine yakınlığı ile de hayatın tam merkezinde yer alıyor.

 

Neden Büyükçekmece’de Yatırım Yapmalısınız?

  • Planlı Kentleşme; Bölge konut tipi açısından villa projelerinin çoğunlukta olduğu bir bölgedir. Markalı projeler ve villa projelerine ev sahipliği yapan Büyükçekmece, 25 kilometrelik sahil şeridi ve Lagün Gölü ile modern bir Avrupa kentini olma yolunda gelişmektedir.
  • Lüx Ve Ulaşılabilir; Bölgedeki projeler, ağırlıklı olarak orta ve üst gelir grubuna yönelik. Bölgede en çok 3+1, sonrasında ise 4 +1 ve 2 +1 konut tipinin üretildiği görülüyor. Bahçeşehir-Mimaroba bölgesindeki konut projelerinde ortalama m2 fiyatları 4 bin 650 TL iken şerefiyelerine göre 14 bin TL’lere kadar çıkan m2 fiyatlarına da rastlamak mümkün.
  • İstanbul’un En Çok Prim Yapan Bölgelerinden;Eva Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık 2016 İstanbul Markalı Konut Sektör Raporu’na göre, Büyükçekmece’de 100 metrekare büyüklüğünde 2+1 dairelerin baz alınarak yapıldığı analizlerde, konut satış fiyatları, 2003 yılından 2015 yılına kadar % 135 oranında artış yaşamıştır.
  • Ulaşım Ağı:TEM ve E5 otoyollarının yanı başında olan Büyükçekmece aynı zamanda Üçüncü Havalimanı ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün bağlantı yollarına yakınlığı ile de öne çıkıyor. Metrobüs hattının Silivri’ye kadar uzatılması, Tüyap Fuar Merkezi ile Büyükçekmece Sahil arasında yapılacak teleferik projesi ve 2020 Yılında yapılması planlanan Büyükçekmece-Bakıröy Metro hattı projeleri ile bölgede değer artışlarının yaşanacağı ön görülüyor.
  • Büyükçekmece Marina: 2020 yılı sonunda tamamlanması planlanan 1000 adet lüx yat kapasiteli Marina’sı, 240 dönüm üzerine kurulu Marina AVM’si ve Lüx Hotel’i Kıyı İstanbul Projesi, Büyükçekmece’yi Avrupa’nın en büyük Marin Kenti haline getirecek.
  • Sosyal Yapı: Büyükçekmece genellikle orta-üst segment gelir düzeyindeki çoğunlukla beyaz yaka çalışan ya da firma sahiplerinin terich ettiği nezih bir yaşam alanı vaat ediyor.
  • Sosyal Çevre: 25 kilometrelik sahili, hafta sonu için sayısız aktivite (piknik, outdoor sporlar, ekstram sporlar vb) olanakları, Marmara Park, Perla Vista AVM gibi cazibe merkezleri, kaliteli eğitim kurumları ve uluslararası hastaneleri ile Büyükçekmece’de ihtiyacınız olan her şey elinizin altında.

Siz de İstanbul’un karmaşasından sıkıldıysanız, Deniz ile iç içe, sahil yaşamının keyfini çıkarabileceğiniz; barındırdığı sosyal olanaklar ve aktivitelerle 12 ay tatili yaşayacağınız ama şehre bir adım mesafede bir ev istiyorsanız, sizi İstanbul’un en güzel sahil yerleşimlerinden Büyükçekmece’ye bekliyoruz.

 

PROJELERİMİZ

Denize Sıfır
₺977.000

Proje 214

İstanbul/Büyükçekmece

İstanbul'un Karmaşasından Uzak Modern Bir Sahil Semti Proje, kullanıcılarına eşsiz manzarası sayesinde  gün batımını seyretme, deniz kıyısında sabah yürüyüşleri yapma, bisiklet parkuru olanağı ile  mavi ve yeşilin bütünleştiği parklarda yaşam…

1BATHROOMS
Doğa
₺3.887.000

Proje 223

İstanbul/Büyükçekmece

Doğa ile İç İçe Huzurlu Bir Yaşam! Doğayla iç içe yaşayanların daha mutlu olduğuna inanıyoruz. Evinizden çıkar çıkmaz doğaya kavuşun, ailenizle birlikte her gün kendinizi yenileyin diye projeyi tasarladık. Metrekorularla…

1BATHROOMS
Deniz Manzaralı
₺745.000

Proje 236

İstanbul/Büyükçekmece

İstanbul'un Yeni Yaşam Caddesi İstanbul Avrupa Yakası Beykent’e hayatı güzelleştirecek yeni bir cadde geliyor. Ev-Ofis-Meydan konseptli projede mutluluğun caddesinde yaşayın. Proje Özellikleri Toplam 436 konuttan oluşan proje Büyükçekmece’de hayat bulacak.…

1BATHROOMS
Lansman
₺630.000

Proje 283

Büyükçekmece/İstanbul, Turkey

İstanbul'un Yanı Başında Bir Cennet Bahçesi... İstanbul’un değeri her geçen gün artan ilçesi Mimaroba’da, Yeşil ile mavinin bütünleştiği ayrıcalıklı bir yaşamın kapıları açılıyor… Rengarenk çiçekler, meyve ağaçları, limon, selviler ve…

2BATHROOMS
Deniz Manzaralı
₺677.000

Proje 212

İstanbul/Büyükçekmece

Prestiji ve Konforu Yaşayın Mavi ve yeşilin birbirini kucakladığı eşsiz bir proje... İstanbul'un en gözde lokasyonlarından Büyükçekmece'de  prestijli bir yaşam alanı. Proje Özellikleri Proje, 22 bin 877 metrekarelik arsa alanı…

1BATHROOMS
Deniz Manzaralı
₺679.000

Proje 213

İstanbul/Güzelce

Huzur ve Konfor Güzelce'de Proje, tüm deniz tutkunlarını, 365 gün tatil tadında bir yaşama davet ediyor. Yeşillikler içerisinde, ayrıcalıklı ve masmavi dünyasıyla sizi büyüleyecek. Proje Özellikleri 92 bin 263 metrekare…

1BATHROOMS
Deniz Manzaralı
₺670.000

Proje 258

Büyükçekmece/İstanbul

Denizde Geçen Gün İstanbul’un yıldızı yükselen yerleşim bölgesi Mimaroba’da 11.000 m²'lik bir alan üzerinde projelendirilen projenin ilk etabı, 188 konut ve 17 adet dükkanı tek çatı altında buluşturmaktadır. Akdeniz ve…

1BATHROOMS
Deniz Manzaralı
₺708.000

Proje 259

Mimarorba/Büyükçekmece

İstanbul'un En Yeni Deniz Semti Ailenizle birlikte en keyifli zamanları yaşayacağınız, tamamen sizin beklentileriniz doğrultusunda tasarlanan proje, ferah mimarisi, standart dışı kat yüksekliği ve geniş terasları ile hayatı size cömertçe sunarak benzersiz kılıyor.…

1BATHROOMS
Hemen Teslim
₺650.000

Proje 268

Mimaroba, Büyükçekmece, İstanbul

Yeni Bir Başlangıcın Anahtarı Proje; İstanbul'un en güzel ve en modern yaşam alanında, Mimaroba'da eşsiz konumu ve mimarisi ile size aradığınız evi sunmak için yükseliyor. Siz ve aileniz için yepyeni…

2BATHROOMS