Başakşehir

Başakşehir ilçesi; 2008 yılında Küçükçekmece ve Esenler’den ayrılan mahalleler ile Bahçeşehir Belde Belediyesi’nin birleştirilmesiyle oluşmuştur. İlçe kurulmadan önce Başakşehir 1. ve 2. etapları, Güvercintepe, Şahintepe, Altınşehir, Ziya Gökalp mahalleleri ile Şamlar Köyü Küçükçekmece Belediyesi’ne; Başak mahallesi, Başakşehir 4. ve 5. Etaplar Esenler Belediyesi’ne; Bahçeşehir ise Büyükçekmece İlçesi’ne bağlı bir belde belediyesi durumundaydı. Daha sonra bu semtler birleştirilerek Başakşehir İlçesi kurulmuştur.

Başakşehir, kuzeyde Arnavutköy, kuzeydoğuda Sultangazi, doğuda Esenler, güneyde Bağcılar, Küçükçekmece ve Avcılar ile batıda Esenyurt ilçeleriyle çevrilidir.

İnşaat firmalarının yatırım yaptığı bölgelerden olan Başakşehir konut sektöründe her geçen gün artış yaşıyor. İstanbul’un nüfusu her geçen gün artan bölgesi Başakşehir 5 etap şeklinde birleştirilerek ilçe halini almıştır.Bölgede çok çeşitli alanlarda uzmanlaşmış 37 sanayi kooperatifi ve 30 bin civarında iş yeri bulunmaktadır. OSB kapsamındaki bu kooperatifler, bina ve altyapı inşaatlarını kendileri üstlenmiş bulunmaktadırlar.

Türkiyenin en büyük Organize Sanayi Bölgelerinden birisine ev sahipliği yapmaktadır. Bu sanayi bölgesinde 300.000 kişiye istihdam sağlanmaktadır. 15 milyonluk nüfusa sahip, ekonomik ve ticarî anlamda dünyanın en önemli mega kentlerinden biri olan İstanbul’un merkezine yakın ilçelerinden olan Başakşehir, modern şehircilik anlayışı ve profesyonel yönetimi ile, başta sağlık, eğitim, kamu hizmetleri ve güvenlik olmak üzere tüm hizmetlerinde en gelişmiş bilişim teknolojilerinden şimdi bile yararlanıyor. Başakşehir İlçesi, bu hizmet anlayışı ile Living-Lab için gerekli insan kaynağını ve altyapı kapasitesini sağlayacak özelliklerinin yanısıra bir ”Akıllı Şehir” içinyeterli sayıda teknoloji kümesini sınırları içinde rahatlıkla barındırabilecek bir alana sahiptir. Başakşehir, akıllı şehircilik ve yeni teknolojiler üretimi için Türkiye, bölge ve dünyaya örnek olabilecek ender lokasyonlardan birisidir.

Teknik ve sosyal donatılarıyla eksiksiz Bahçeşehir konut projeleri, ileri inşaat teknolojileri ve estetik kaygıyı ön planda tutan yaklaşımla inşa edilmiştir. Bahçelievler’deki yeni projelerin hepsinde AVM, güvenlik, spor alanları, çocuk oyun parkları ve havuz, yürüyüş parkuru gibi sosyal donatılar mevcuttur.

BAŞAKŞEHİR ULAŞIM

İlçeye ulaşım TEM otoyolu ve demiryolu ile gerçekleştirilmektedir. İlçeye otobüs seferleri de bulunmaktadır. Ayrıca bölgede Otogar-Bağcılar-Başakşehir Metro Hattı da bulunmaktadır. İlçenin güneyinden TEM otoyolu geçmektedir. Demiryolları Bahçeşehir’den geçmekte ve Ispartakule’de bir tren istasyonu bulunmaktadır. Hattın banliyö olarak uzatılması gündeme sık sık gelse de böyle bir çalışma henüz yürürlükte değildir. Devam eden metro çalışmasının tamamlanmasıyla birlikte Başak Konutları ve sanayi merkezi olan İkitelli’den geçerek raylı sistem Atatürk Olimpiyat Stadı’na kadar uzanacaktır. Böylece sanayi merkezi olan İkitelli’ye ve Atatürk Olimpiyat Stadı’na ulaşımın daha kolay olması ve ilgininde artması beklenmektedir. İlerleyen zamanlarda ilçenin birbirinden kopuk semtlerini birbirine bağlayacak bir kuzey yolu yapımı düşünülmektedir.

 

BAŞAKŞEHİR’DEN HER YERE ULAŞIN…

Taksim Meydanı 33 km
Bakırköy Meydanı 19 km
Mecidiyeköy Meydanı 26 km
Sultanahmet Meydanı 24 km
Atatürk Hava Limanı 12 km

BAŞAKŞEHİR YAŞAM

İlçede sosyal yaşam, Sular Vadisi ile Bahçeşehir’deki yapay gölet ve çevresindedir. Bahçeşehir’deki gölet, Türkiye’nin en büyük yapay göletidir. Tiyatro, konferans, konser, sergi ve her türlü kültürel aktivitenin gerçekleştirilebildiği Kültür Merkezi, Başakşehir II. Etap’ta hizmet vermektedir.

Başakşehir Kültür Merkezi, Bahçeşehir Kültür ve Sanat Merkezi, Bahçeşehir Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu, Çınar Kongre Merkezi, Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi,Atatürk Olimpiyat Stadı, İ.B.B. İkitelli Spor Kompleksi, Bahçeşehir Sağlık ve Spor Merkezi, Başakpazar, Pazartürk bölge yaşayanların hoş vakit geçirebileceği aktivite alanlarındandır.

Ayrıca kültür merkezi içinde bulunan Rasim Özdenören kütüphanesi 15.000 kitabıyla Başakşehirlilere hizmet vermektedir.

Başakşehir bölgesi alışveriş açısından zengin alışveriş merkezlerini içerisinde barındırmaktadır. Bölgede konut projeleriyle birleştirilen avmler arasında en çok dikkat çekeni Mall of İstanbul’dur.

Neden Başakşehir’de Yatırım Yapmalısınız?

  • Planlı Kentleşme; TOKİ ve Emlak Konut GYO bölgede bulunan boş arsalarını kaynak geliştirme projeleri kapsamında yeni nesil modern şehircilik anlayışına öncülük etmiştir,
  • Konum ve Erişim: İstanbul’un banliyö ilçelerinden olan Başakşehir, İstanbul ve çevresindeki birçok ulusal ve uluslararası şirkete, kurumlara, teknik üniversitelere ve Tekno-Parklara  yakındır. İlçenin güneyinden TEM otoyolu geçmektedir. Demiryolları Bahçeşehir’den geçmekte ve Ispartakule’de bir tren istasyonu bulunmaktadır. Metro çalışmasının tamamlanmasıyla birlikte Başak Konutları ve sanayi merkezi olan İkitelli’den geçerek raylı sistem Atatürk Olimpiyat Stadı’na kadar uzanacaktır. Böylece sanayi merkezi olan İkitelli’ye ve Atatürk Olimpiyat Stadı’na ulaşımın daha kolay olması ve ilginin de artması beklenmektedir. İlerleyen zamanlarda ilçenin birbirinden kopuk semtlerini birbirine bağlayacak bir kuzey yolu yapımı planlanmıştır. Atatürk Uluslararası Havaalanına 20 Km. İstanbul merkezine 25 km. TEM, E5’e gibi ana ulaşım yollarına yakın ve Hafif raylı sistem ile diğer bölgelere bağlantılıdır.
  • Kanal İstanbul: 2019 yılı sonunda tamamlanmasıyla Kanal İstanbul projesinin başlangıç noktasına 3 km uzaklıkta yer alan Başakşehir de bölgenin en hızlı gelişen yerlerinden biri haline geldi.
  • Hava Limanı-Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu: Bu mega projelerin bölgeye yakın olmasıyla bölgede yer alan markalı konut projeleri daha da tercih edilir hale geldi. Bölgedeki büyük ölçekli kamu yatırımlarının beraberinde markalı konut projelerinin de sayısı her geçen gün artıyor.
  • Bio İstanbul: Bölgede en çok konuşulan projelerin başında Atatürk Olimpiyat Stadı’nın kuzeydoğusunda yer alması planlanan Sağlık Kent projesidir. Proje kapsamında sağlık kampüsü, eğitim-araştırma birimleri, uzmanlaşmış tıbbi birimler ile tıbbi hizmetler dışında konaklama, konferans ve kültür merkeziyle ticari birimlerin planlanmaktadır.
  • Lüx Ve Ulaşılabilir; Bölgedeki projeler, ağırlıklı olarak orta gelir grubuna yönelik. Bölgede en çok 3+1, sonrasında ise 2 +1 ve 4+1 konut tipinin üretildiği görülüyor. Başakşehir bölgesindeki konut projelerinde ortalama m2 fiyatları 7 bin 740 TL iken şerefiyelerine göre 15 bin TL’lere kadar çıkan m2 fiyatlarına da rastlamak mümkün.
  • İstanbul’un En Çok Prim Yapan Bölgelerinden; Eva Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık 2016 İstanbul Markalı Konut Sektör Raporu’na göre, bölgede fiyatlar son 10 yıla bileşik olarak bakıldığında konut fiyatlarının yüzde 100 arttığı bir bölge olmuştur.
  • Sosyal Yapı: Başakşehir genellikle orta-üst segment gelir düzeyindeki çoğunlukla beyaz yaka çalışan ya da firma sahiplerinin tercih ettiği yaşam alanı vaat ediyor. Başakşehirlilerin genel eğitim seviyesinin yüksek olması İstanbul geneline göre daha nezih bir yaşam merkezi olmasını sağlıyor.
  • Sosyal Çevre: Bölge’nin doğal kalbi Gölet, Sular Vadisi, Mall of İstanbul gibi cazibe merkezleri ile Başakşehir’de ihtiyacınız olan her şey elinizin altında.

PROJELERİMİZ

Doğa
₺1.370.000

Proje 272

Bahçeşehir/İstanbul

Daha Fazla Bahçe, Daha Fazla Yaşam Kent yaşamının yoğunluğundan uzak, yine şehrin içinde fakat sakin, doğa ile iç içe bir yaşam tarzı... Projenin ana tasarım ilkesi; komşuluk ilişkilerinin yaşandığı ve mahalle…

1BATHROOMS
Kampanya
₺873.000

Proje 207

Başakşehir, İstanbul

Başka Bir İstanbul Başakşehir’ de en merkezi lokasyonda yükselen proje, yatırımcısına karlı ve her yere kolay ulaşım avantajı sunuyor. Başakşehir’in en büyük projesi olma özelliğine sahip olan proje, 3. Köprü…

2BATHROOMS
Butik
₺698.000

Proje 232

İstanbul/Başakşehir

Ayrıcalıklarla Dolu En Değerli Yaşam Başlıyor.. Elit yaşamı ve son yıllarda yükselen değeriyle dikkat çeken Bahçeşehir'de konumlanan proje, özgün mimarisi yatırımcılardan yoğun ilgi görüyor. Sizi ve sevdiklerinizi çağdaş ve teknolijik…

1BATHROOMS
Doğa
₺450.000

Proje 233

İstanbul/Başakşehir

Yeni İstanbul'un Yeni Yaşam Projesi... Yeni İstanbul'un Simgesi Bahçekent'te Geleceğin Şehircilik Anlayışı... Proje Özellikleri 190 bin metrekare alan üzerine inşa edilen projede 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olmak üzere toplam…

1BATHROOMS
Ana Cadde
₺380.000

Proje 238

İstanbul/Basınekspres

Barınmak Değil, Yaşamak İçin... İstanbul'un yeni merkezinde, “Limited Edition” yaklaşımıyla geliştirilen sınırlı sayıdaki “Home-Office” ve Basın Ekspres’in en yüksek ve en geniş cepheye sahip ticari “show room”larından oluşan butik bir…

1BATHROOMS